o mnie

Witajcie
Jestem tzw. panią w średnim wieku. Niedawno skończyłam pięćdziesiąt lat. I ponieważ już od dawna nosiłam się z zamiarem założenia bloga, to jak widać właśnie to zrobiłam. Nie wiem co z tego wyjdzie, bo równocześnie zrobiłam sobie stronę internetową o mojej nowej pasji jaką od niedawna stała się produkcja bransoletek z kamieni różnego rodzaju. Więc aby to wszystko ogarnąć potrzeba trochę czasu. Czasu również potrzeba na samo robienie i wymyślanie tej biżuterii... Generalnie na wszystko potrzeba czasu, więc zobaczymy...

Średnio co kilka lat zmieniają mi się zainteresowania dziedziną twórczości. Od zawsze malowałam, rysowałam, wycinałam, szyłam, dłubałam w glinie, szkliwiłam, wypalałam... można powiedzieć - tworzyłam.  Skończyłam więc studia plastyczne. 
Potem przyszedł zachwyt techniką, kupiłam swój pierwszy komputer i przepadłam. Grafika komputerowa to było to. Komputer o zawrotnej wielkości dysku jak na tamte czasy - 40 Mb, tak dobrze czytacie, Mb, chciałam z miłości do niego, przytulać. Co prawda jak każdy facet był trochę kanciasty... ALe miłość mą chyba odwzajemnił. I tym sposobem wylądowałam na Politechnice, studiując informatykę. Przygoda? Romans? z komputerami trwa do dziś, zajmuję się projektowaniem graficznym, robię strony, składam teksty... 
Troszkę oslabła moja miłość do malarstwa zwlaszcza kiedy w pewnej chwili, kiedy malowałam coś tam olejami zaświtało mi w głowie „cofnij”...
Dziś, kiedy komputery są tak bystre, że w zasadzie zanim dobrze pomyślę, to już wszystko zrobiły za mnie, zamarzył mi się powrót do działań stricte artystycznych, może w innej nieco formie niż poprzednio. 
I tu dużą rolę odegrał przypadek. Zapragnęłam mieć coś pięknego na szyję, ale niestety, „dla ludzi z moim wykształceniem” nie było  nic w dostępnych mi cenach - parafrazując słynny tekst Ferdynanda.
Jedynym wyjściem było zrobić. Zrobiłam. I znów przepadłam. Teraz tworzenie „biżuterii” stanowi moją kolejną pasję. Mam nadzieję, że Wam się spodoba!

Biżuteria jaką projektuję jest wykonana przeważnie z kamieni ozdobnych, elementów srebrnych, posrebrzanych, pereł i skóry. Zwłaszcza cudowne piękno kamieni i minerałów stanowi dla mnie inspirację i chcę się aby moje projekty były ściśle związane z ich siłą i wymową a także ich mocą...
Od zarania dziejów ludzie wierzyli w dobroczynną moc kamieni szlachetnych i minerałów. Miały nie tylko przyciągać szczęście, ale też chronić przed wszelkim złem. Nic więc dziwnego, że magowie za ich pomocą szukali sposobu wpływania na niszczycielskie siły natury.

Mam nadzieję, że informacje zawarte na mojej stronie pozwolą Wam wniknąć w cudowny świat kamieni i również będą pomocne w doborze właściwej do osobowości i stylu biżuterii. 

                                                                                                                                             Bogna